Instrukcja projektowania w kreatorze online w 7 punktach

W celu wykonania projektu w kreatorze do projektowania produktów wybierz jeden z produktów przeznaczonych do wykonania projektu w kreatorze online (lista dostępnych produktów na dole strony tutaj). Po wybraniu produktu kliknij w “Edytuj / wykonaj projekt”. Następnie zostanie wyświetlone okno kreatora, w którym możesz wykonać lub edytować projekt tabliczki.  

Instrukcja projektowania w kreatorze online

 • Pomoc – skrócony opis instrukcji kreatora
 • Dodaj kod QR – pozwala na generowanie kodu QR, który będzie zawierał adres e-mail, telefon lub inne informacjwe
 • Pokaż siatkę – wyświetla linie pomocnicze na projekcie
 • Lupa – pozwala na powiększenie wybranych elementów Twojego projektu
 • Powiększenie pola roboczego – powiększa cały obszar roboczy (po kliknięciu w lupę z +) należy użyć suwaka w dolnej części kreatora
 • Rozpocznij od nowa – anuluje projekt (wszystkie wykonane zmiany zostają usunięte)
 • Podgląd projektu 
 • Cofnij wykonany ruch / Ponów wykonany ruch – umożliwia cofnięcie lub ponowienie wykonanej operacji

Warstwy w znaczący sposób ułatwiają projektowanie.

 • Pozwalają umieszczanie / przesuwanie elementów graficznych projektu. Np. jeżeli chcemy umieścić tekst nad grafiką wystarczy, że w panelu warstw (za pomocą myszki) chwycimy grafikę i przesuniemy ją nad tekst. Wykonujemy to klikając i przytrzymując grafikę 4 poziomych kresek. 
 • Blokowanie wybranych elementów graficznych/tekstów (grafika kłódki). Funkcja pozwala na zablokowanie wybranego elementu projektu. Dzięki temu unikniemy przypadkowemu przesunięciu grafiki lub tekstu.
 • Usuwanie wybranych elementów (grafika krzyżyka w kółku).

Pozwala na wybranie jednego z dostępnych projektów, który możesz edytować lub zaprojektować zupełnie od nowa. Np. w przypadku tabliczek informacyjnych może to być wybór między układem pionowym lub poziomym

Dodawanie elementów graficznych do projektu z naszej naszej biblioteki grafik. Grafiki są dopasowane różnych produktów. Np. w grafikach do kubków znajdziesz takie grafiki na Walentynki lub Dzień Matki, a w przypadku tabliczek informacyjnych będą to ramki, znaki i symbole graficzne jak “Zakaz palenia”, “Zakaz zatrzymywania” itp. 

Możliwość dodania własnego zdjęcia (format *.jpg) lub grafiki np. loga (format *.svg).

 • Grafika 6A: Dodawanie tekstu. Po kliknięciu ukazuje się okno, w którym wpisujemy tekst i zatwierdzamy klikając “DODAJ TEKST”.
 • Grafika 6B: okno dialogowe pozwala na wykonanie wielu operacji na tekście, miedzy innymi zmianę koloru, wielkości, obrót, zmianę kroju i wiele innych.

Możliwość dodania własnego rysunku przy użyciu takich narzędzi jak: ołówek, koło, spray. 

Wygląd kreatora do projektowania online może się różnić w zależności od produktów jakie będziemy w nim wykonywać. Funkcje jednak z reguły pozostają takie same. Np. w przypadku tabliczek informacyjnych możemy korzystać z wybranych kolorów. Ułatwia to projektowanie i jednocześnie podpowiada, które kolory są najbardziej charakterystyczne dla tego typu produktów. W przypadku np. kubków z nadrukiem możemy korzystać z pełnej palety kolorów.  

lista produktów dostępna do wykonania w kreatorze online

W naszym kreatorze dostępnym na stronie drukondi.pl zaprojektujesz następujące produkty:
 1. Tabliczki laminowane
 2. Tabliczki dibond na stelażu alumniowym
 3. Pieczątki
 4. Kubki z nadrukiem: białe, z kolorowym wnętrzem i uchem, magiczne
W przypadku pytań prosimy o pozostawienie komentarza lub kontakt.  
 
 
Scroll to Top