Jak powinna wyglądać tabliczka informacyjna?

Czytelna tabliczka informacyjna. 

Tabliczka informacyjna w celu spełnienia swojej podstawowej funkcji powinna informować w prosty i czytelny sposób. Osiągniemy to poprzez krótkie hasła, zdania i zwroty umieszczone na jednolitym tle. Czytelny projekt tabliczki informacyjnej oraz zasadę jej projektowania możemy określić także w hasłowy sposób “Im mniej tym więcej”. Zbyt duża ilość treści i tekstu spowoduje, że do odbiorcy nie trafi pożądana informacja. Dana osoba może również w ogóle nie zwrócić uwagi na tabliczkę. 
Istotne jest także dobranie odpowiedniego koloru tła do przekazywanej treści. Dla informacji o charakterze zakazu najlepiej użyć czerwonego koloru oraz białych i czarnych liter. Jako przykład można podać np. projekt tabliczki ZAKAZ WYSYPYWANIA ŚMIECI lub MIEJSCE PRYWATNE ZAKAZ PARKOWANIA. W przypadku tabliczek o charakterze typowo informacyjnym często wykorzystywany jest kolor niebieski, np.: P (parking) TYLKO DLA KLIENTÓW lub PARKING DLA INWALIDÓW. Kolory w tabliczkach także dobierane są często intuicyjnie (skojarzeniowo) w stosunku do swojej treści. Przykładem jest tabliczka SZANUJ ZIELEŃ. W tym przypadku trudno byłoby zastosować inny kolor niż zielony:). Poniżej przykłady jak powinna wyglądać tabliczka informacyjna.
Tabliczka informacyjna Zakaz wysypywania śmieci
Obecnie dostępna jest szeroka gama tabliczek pod względem treści, wyglądu i stosowanych materiałów. Tabliczki informacyjne najczęściej wykonywane są na płycie PCV, dibond lub laminowane. W sklepach internetowych może poszukać tabliczki prawie o każdej treści. Bywa czasami jednak konieczność dostosowania tabliczki do swoich indywidualnych potrzeb. Taka sytuacja może mieć miejsce np. w przypadku tabliczki, której celem jest oznaczenie miejsca parkingowego wraz z podanym numerem rejestracyjnym. Na innych tabliczka może chcieć np. umieścić nasze logo lub spersonalizować ją w inny sposób. 

JAK SAMEMU ZAPROJEKTOWAĆ TABLICZKĘ INFORMACYJNĄ? 

W celu wykonania projektu tabliczki możemy skorzystać z programu graficznego. W internecie znajdziemy zarówno te darmowe np. Photopea dostępny online, jak i płatne np. Affinity Photo. Programy graficzne jednak z reguły posiadają wiele funkcji i mogą być dość skomplikowane w obsłudze. Nie każda osoba jest wstanie w sposób intuicyjny samemu zaprojektować tabliczkę oraz następnie w prawidłowy sposób zapisać ją do druku w odpowiednim formacie. 
Kolejna możliwość do kreatory graficzne do projektowania online. Dedykowane są one do tworzenia konkretnych produktów. Dzięki bibliotece odpowiednich grafik program w intuicyjny sposób podpowie jak powinna wyglądać tabliczka informacyjna. Często wystarczy dodać tylko gotowe elementy graficzne jak ramki i symbole oraz własny tekst lub logo. Można także skorzystać już z gotowych projektów np. tabliczki z godzinami otwarcia. W tym przypadku sam edytujesz tylko wybrane elementy już zaprojektowanej tabliczki.
Na naszej stronie oprócz gotowych tabliczek można zamówić tabliczki informacyjne z własnym projektem. Ich stworzenie ułatwi prosty i intuicyjny kreator graficzny onlinie. W kreatorze zaprojektujesz:
– tabliczki laminowane
– tabliczki dibond na stelażu alumniowym
 
 
Scroll to Top